Wizytówka Twojego przedsiębiorstwa online

Strona www pozwoli na odpowiednią prezentację i zachęcenie potencjalnych odbiorców do bliższego zapoznania się z Twoją ofertą. Co zrobić aby tak się stało? – Poznaj jedne z najważniejszych elementów opisanych poniżej.

 

Dlaczego strona WWW jest taka ważna?

W dzisiejszych czasach strona internetowa dla każdego przedsiębiorcy jest absolutnym obowiązkiem i zarazem wizytówką nowoczesnej firmy. Posiadając pozwalasz zaistnieć w świadomości klientów którzy w dzisiejszych czasach spędzają dużo czasu w sieci. Prezentacja własnej firmy w mediach społecznościowych i stronie www daje Tobie większe możliwości reklamowania się niż poprzez reklamę w gazecie lokalnej czy poprzez rozdawanie ulotek. Strona sporządzona przez profesjonalistów  przy niewielkiej Twojej inwestycji pozwoli na wzrost przychodów dla firmy.
Zapamiętaj Przedsiębiorco, strona internetowa daje całodobowy kontakt z klientem. Każda potencjalna osoba zainteresowana usługami Twojego przedsiębiorstwa, może odwiedzić Twoją witrynę i się z Tobą skontaktować lub z odpowiednim działem z Twojej firmy np. handlowym aby dowiedzieć się więcej na temat wybranych usług/produktów z oferty. Profesjonalna strona internetowa przyciągnie wzrok, a to już pół sukcesu, gdyż osoby nie do końca zainteresowane zawartością będą skłonne przejrzeć Twoją witrynę.

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmy?

Strona internetowa firmy powinna być przejrzysta i co najważniejsze powinna zainteresować potencjalnego odbiorcę, gdzie się znajduje i co oferuje. Dlatego na pierwszy rzut oka Klient powinien znaleźć:
1. Twoje logo
2. Ważne jest to, aby strona była przejrzysta oraz intuicyjna w nawigacji, a potencjalny klient znalazł na niej wszystko, czego potrzebuje.
3. Nie zmuszaj użytkownika, aby musiał scrollować stronę w celu odnalezienia podstawowych informacji, czyli np. jaki jest numer telefonu aby skontaktować się z Tobą lub e-mail.
4. Elementy strony wzywające do podjęcia działań, na których właścicielowi biznesu najbardziej zależy – czyli rejestracji i poinformowaniu klienta o możliwościach sprzedawanego produktu lub usługi – będą widoczne już w pierwszym widoku strony.
5. Najważniejsze spełniać zalecenia i wytyczne Google, tak aby witryna w sposób organiczny dobrze się pozycjonowała sama z siebie.


Przykład dobrze zbudowanej strony internetowej – www.campster.com.pl


Biznesowa strona internetowa – co powinna zawierać?

  1. Aktualności /Blog – zakładki stanowiące bazę o Twojej firmie. Mogą to być tylko powiadomienia dotyczące np. nowości w systemie lub relacje z ostatnich wydarzeń z Twojego przedsiębiorstwa
  2. FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania – często ta sekcja oznaczana jest skrótem z języka angielskiego – zamieszczane są w niej najczęściej zadawane pytania przez Twoich klientów wraz z odpowiedziami. Sporządzenie takich tekstów sprawi, że przestaniesz być bombardowany przez klientów tymi samymi pytaniami. Takie teksty stanowią także dodatkowe treści do pozycjonowania Twojej witryny.
  3. Cennik – nie wszyscy lubią wstawiać, lecz moim zdaniem jest to kluczowa rzecz mająca na wpływ czy klient się zdecyduje na wybór właśnie Twojej firmy. Nie zmuszaj klienta do dzwonienia i czekania, gdyż w tym czasie zdąży się rozmyślić, przez co opuści stronę i ucieknie do konkurencji.
  4. O firmie – warto napisać czym dokładnie się zajmujesz, jaką politykę prowadzisz, od kiedy firma istnieje przez co zwiększysz wiarygodność w oczach klientów.

Przekazanie informacji w odpowiedni sposób, dostosowany do grupy odbiorców. Teksty, zamieszczane na stronie, muszą być jasne, logiczne, spójne i niezbyt długie. Nie powinno się rozbudowywać ani urozmaicać tekstu, tworząc treści mało ważne lub w ogóle niezwiązane z tematem działalności.

Część graficzna na stronie jest bardzo istotnym elementem. Dobra grafika i kolory przyciągną każdego, ale i tutaj trzeba pamiętać o umiarze. W tym przypadku, często mniej znaczy więcej. Jeżeli chodzi o kolorystykę, powinno się dobrać ją tak, aby w pewnej mierze była kojarzona z firmą. Nie należy używać wszystkich kolorów tęczy, wrzucać setek zdjęć czy banerów. Strona internetowa powinna być czytelna i przejrzysta.
Zaprojektowanie i wdrożenie strony to nie wszystko – musi być ona stale zarządzana. Pamiętaj – Portal z wiadomościami sprzed kilku miesięcy czy z grafiką słabej jakości nikogo nie zachęca do oglądania – klienci wręcz uciekają z takich stron. Pamiętaj wygląd jest ważny – pisałem o tym tu 

Obecnie zdecydowana większość ludzi posiada dostęp do internetu. Ponad połowa z nich dzięki temu nawiązuje stosunki handlowe oraz przyjmuje i realizuje zamówienia. Jak widać, strona www w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Coraz rzadziej sięgamy do gazet, jednocześnie coraz częściej zasiadamy przed komputerem, smartfonem. Obecnie firmy, które nie posiadają swojej wirtualnej wizytówki, już na starcie mają mniejszą szansę na sukces.